آغاز واگذاری سهام عدالت به کارگران ساختمانی از اواخر تیرماه

عضو شورای عالی کار گفت: مرحله نخست واگذاری سهام عدالت کارگران با پرداخت به کارگران ساختمانی و فصلی از اواخر تیرماه شروع می‌شود.
محمد پارسا در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا»، با اشاره به واگذاری سهام عدالت کارگران، اظهار داشت: هفته گذشته اقدامات خوبی با همکاری وزارت کار در رابطه با اولویت‌بندی واگذاری سهام عدالت کارگران انجام شد. وی ادامه داد: با همکاری معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت کار کارگران ساختمان و فصلی و قراردادی در اولویت‌ واگذاری سهام قرار گرفتند.
عضو شورای عالی کار با بیان اینکه کارهای اولیه با همکاری سه دستگاه دولتی برای شروع اولین مرحله واگذاری انجام شده است،‌ گفت: طبق برنامه‌ریزی و همکاری دبیرخانه سهام عدالت شروع واگذاری از هفته آخر تیر ماه برای واگذاری سهام در سراسر کشور آغاز می‌شود.
به گفته پارسا، در مرحله اول واگذاری سهام کارگران ساختمانی و فصلی مشمول سهام عدالت می‌شوند و بعد از آن نوبت به کارگران قراردادی می‌رسد.
رئیس کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور در پاسخ به اظهارات برخی مسئولان دولت مبنی عدم واگذاری سهام عدالت به کارگران به خاطر دریافت سهام ترجیحی، تصریح کرد: سهام ترجیحی متفاوت از سهام عدالت است و سهام ترجیحی تاکنون به تعداد اندکی از کارگران پرداخت شده است.
وی ادامه داد: در صورتی که سهام ترجیحی کارگران بیش از مبلغ سهام عدالت باشد با توجه به ضوابط سهام عدالت به این افراد پرداخت نمی‌شود و باید تاکید کرد سهم کارگران برخوردار از سهام ترجیحی بسیار اندک است.
برگرفته از خبرگزاری فارس
/ 2 نظر / 42 بازدید
mamad

mer30

mamad

mer30